W ostatnią niedzielę stycznia w naszym  Pępowskim kościele zrobiło się chórowo    i kolędowo za przyczyną drugiego Pępowskiego kolędowania chórzystów.

nienazwany

 

To już drugi raz z rzędu w niedzielne popołudnie w dniu 29 stycznia w Pępowskim kościele p.w. św. Jadwigi spotkaliśmy się w gronie trzech zaprzyjaźnionych chórów. Tym razem do wspólnego kolędowania  zaprosiliśmy chóry męskie a mianowicie: Towarzystwo Śpiewu "Harmonia " z Krobi oraz Chór im. Karola Kurpińskiego z Sarnowy. W ławkach naszej starej pięknej Pępowskiej świątyni zasiedli ks .proboszcz Kazimierz Małek, Wójt Gminy Pępowo Stanisław Krysicki wraz z małżonką i oczywiście rzesza parafian która skorzystała z zaproszenia. Jako pierwsi zaprezentowali się Panowie z Harmonii. A Harmonia to chór z bogatymi tradycjami który działa od ponad stu lat. Pod batutą swojej dyrygentki Pani Agnieszki Szymkowiak wykonali ciekawy i urozmaicony repertuar między innymi: : „Bracia patrzcie jeno” w opracowaniu - K. Garbalińskiego, „Witaj synu” - W. Poźniaka, „Północ już była” - J. Galla, a także „Oj maluśki - kolęda góralskaˮ w muzycznej aranżacji ks. Rizzi, do której solo wykonał pan Jan Sprutta. Najwięcej emocji wywołał jednak utwór „Kolęda dla nieobecnychˮ w wersji Zbigniewa Preiznera, gdzie głos solowy i akompaniament wykonała dyrygent, pani Agnieszka Szymkowiak.
Po Harmoni wystapił kolejny wykonawca , Chór im. Karola Kurpińskiego z Sarnowy. Chór z tradycjami który działa nie przerwanie od 90 lat. Pod batutą swojego dyrygenta Pana Jerzego Dudka zaprezentowali również ciekawy repertuar. Wykonali dla słuchaczy utwory: ,,Dziecina mała”, ,,Kolęda – mazur”, ,,Pasterze mili”, ,,W żłóbeczku leży”, ,,Anieli w niebie”. Panowie z Sarnowy koncert zakończyli wiązanką pod tytułem ,,Hej kolęda”.

I na koniec zaprezentował się najmłodszy z wykonawców czyli gospodarz Chór Gminno Parafialny Continuo z Pępowa który wykonał następujące utwory: ,,Za gwiazdą”, ,,W szopie, w szopie”, ,,Święta Panienka” – solo Danuta Chudzińska, ,,Serca ludzkie się radują” oraz ,,Jasna Panna”. Na zakończenie członkowie z ,,Continuo” wykonali wspólnie ze zgromadzoną publicznością kolędę ,,Przybieżeli do Betlejem” – głos solo Agata Norman. Do wszystkich utworów akompaniowała Lena Markowska.

Można stwierdzić z czystym sumieniem że na zakończenie okresu śpiewania kolęd chóry zaprezentowały ciekawy i urozmaicony repertuar. Można też powiedzieć że Pępowo dorobiło się kolejnej cyklicznej imprezy. Był to drugi i chyba nie ostatni taki koncert .W tym roku poszerzyło się też grono organizatorów i do choru dołączył Gminny Ośrodek Kultury w Pępowie. Organizatorzy ufundowali dla wykonawców pamiątkowe statuetki z koncertu które wręczył dyrygentom obecny na koncercie Wójt Gminy Pępowo Pan Stanisław Krysicki a koleżeńskie dyplomy z podziękowaniami za udział w koncercie i przybycie Prezesom Chórów wręczył Prezes Pępowskiego Continuo Grzegorz Matuszak. Po koncercie Pępowscy chórzyści zaprosili przyjaciół z Krobi i Sarnowy na ciepłą herbatę i smaczny poczęstunek do Gminnego Ośrodka Kultury. Inauguracja i wspólne śpiewy trwały jeszcze długo. Sezon kolędowy został zakończony w bardzo miłym i przyjacielskim klimacie. Z tego miejsca chórzyści z chóru ,,Continuo” bardzo dziękują przybyłej publiczności za wysłuchanie koncertów, zaprzyjaźnionym chórom z Krobi oraz Sarnowy za koncert, utalentowanej Lenie Markowskiej za akompaniament, a Panu Michałowi Knule za pamiątkowe zdjęcia i nagranie.

Zdjęcia z koncertu w zakładce galeria oraz na facebooku pod adresem:

https://www.facebook.com/continuocchor/?hc_ref=PAGES_TIMELINE

JSN Fidem template designed by JoomlaShine.com